«

»

kwi 06

Mimaki CJV30

Mimaki CJV30 to seria ploterów drukująco-tnących firmy Mimaki. Aktualnie w skład serii wchodzą 4 modele rózniące się wymiarami wydruku wydruku. Są to:

 • CJV30-60
 • CJV30-100
 • CJV30-130
 • CJV30-160

Cechy podstawowe

 • wysoka jakość druku do 1440 dpi
 • maksymalna prędkość druku 17,3 m2/h (w opcji high speed) 11,7 m2/h (w opcji standardowej)
 • w pełni automatyczna zmiana trybu drukowania-wycinania dzięki funkcji Auto Media Clamp
 • ciągła detekcja markerów cięcia zapewniająca dokładne wykrawanie wzdłuż konturów nalepek, etykiet itp.
 • równoległy druk wielobarwny i kolorem białym
 • nieprzerwany druk (także w trybie nocnym) dzięki niezawodnemu systemowi podawania farby Uninterrupted Ink Suply System
 • RIP czyli oprogramowanie do projektowania wykrawania w pakiecie

Wysoka prędkość dla szybkiej realizacji zleceń

Seria CJV30 umożliwia druk z prędkością maksymalną do 17,3 m2/h (z rozdzielczością 540 x 720 dpi, 4 kolory). Prędkość standardowa wynosi 11,4 m2/h (i zapewnia rozdzielczość 540 x 1080 dpi, 4 kolory). Symetryczne ustawienie kartridżów z tuszem zapewnia idealne odwzorowanie barw i otrzymanie wydruków o wysokiej jakości także w detalach, nawet podczas druku dwukierunkowego.

Szczegółowe odwzorowanie zdjęć o żywych barwach

CJV30 drukuje z rozdzielczością do 1440 dpi, z trzema różnymi wielkościami kropli. Delikatne i piękne obrazy drukowane są bez ziarna, nawet w trybie druku czterokolorowego.

Funkcja automatycznego zacisku podłoża – Automatic Media Clamp

CJV30 Funkcja Automatic Media ClampW pełni automatyczna zmiana trybu drukowanie – wycinanie.
Ta w pełni automatyczna funkcja pozwala na bezobsługową produkcję bez ręcznej interwencji od początku druku po zakończenie wycinania. CJV30 automatycznie przystosowuje się do podłoża, zapewniając dokładne jego podawanie. Rezultatem jest wysoka jakość druku i cięcia. Ilość rolek zaciskających i siła docisku może być ustawiona w oprogramowaniu RIP, a zacisk dostosowywany jest automatycznie w zależności od grubości podłoża. Zwiększenie ilości rolek zaciskających w trakcie wycinania eliminuje rozwarstwianie się podłoża po procesie.

Tusz solwentowy SS21

Seria ploterów CJV30 drukuje szybkoschnącym tuszem solwentowym SS21, który zawiera lotne, zdyspergowane pigmenty. Umożliwia on natychmiastowe wycinanie po druku. Tusz SS21 firmy Mimaki nie pęka i nie kruszy się podczas cięcia i jest dostępny także w kolorze białym, do drukowania na transparentnych i kolorowych podłożach, takich jak np. szyby.

Biały tusz do rozszerzonych rodzajów aplikacji

Unikalny biały tusz podkładowy firmy Mimaki umożliwia równoległy druk kolorów z zadrukiem białym atramentem. Przez nałożenie koloru białego na podłoże uzyskuje się bardziej nasycone, żywsze kolory, zwłaszcza na mediach transparentnych.

Wysoce precyzyjne wycinanie konturów

Dla dokładnego wycinania konturów zadrukowanych obrazów opracowany został system ciągłej detekcji markerów cięcia, wykorzystujący czujnik elektroniczny umieszczony na głowicy tnącej, który rozpoznaje znaki cięcia nadrukowane na podłoże. Wycinanie wzdłuż konturów jest wyjątkowo dokładne nawet po laminacji.

Ciągła, bezobsługowa praca

Kiedy kończy się tusz w kartridżu, kolejny kartridż automatycznie przejmuje funkcję podawania tuszu. Kartridże mogą być wymieniane podczas procesu drukowania, możliwa jest również ciągła praca w trybie nocnym. System niezakłóconego podawania farby UISS (Uninterrupted Ink Supply System) może być wykorzystywany wyłącznie przy druku czterokolorowym.

Proste w użytkowaniu oprogramowanie pakietowe

Trzy różne pakiety oprogramowania są dołączone w standardzie. Od RIPa do procesu wycinania, oprogramowanie uwzględnia wszystkie profesjonalne wymagania , dla różnych aplikacji. Dodatkowo dołączone jest proste w obsłudze oprogramowanie do przygotowania danych dotyczących drukowania i cięcia.

1 komentarz

 1. Gernot

  Found your blog post through Google. You already know I will be subscribing to your rss.

Dodaj komentarz